Pāvels Šteinbors został powołany na spotkanie eliminacji mistrzostw świata z Portugalią. Cały mecz spędził na ławce rezerwowych, a Łotwa uległa w Faro Portugalii 1:4. Gospodarze prowadzili 1:0 po golu Cristiano Ronaldo z rzutu karnego. W drugiej połowie piłkarz Realu Madryt miał szansę na drugiego gola z jedenastki, ale trafił w słupek, po czym piłka odbiła się od Vaninsa (rywala Steinborsa o miejsce w składzie Łotwy) i wyszła za linię końcową. Łotysze wyrównali w 67. minucie za sprawą wprowadzonego w drugiej połowie Zjuzinsa, ale Portugalczycy chwilę później odpowiedzieli trafieniem Williama Carvalho. W 86. minucie dublet skompletował Ronaldo, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Quaresmy. Łotyszy w końcówce dobił Bruno Alves.

Łotwa zajmuje piąte, przedostatnie miejsce w tabeli grupy B, z trzema punktami w czterech meczach. Prowadzi z kompletem punktów Szwajcaria.