Grzegorz Tomasiewicz rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką, a Pogoń Siedlce pokonała u siebie 1:0 GKS Tychy. Dla Grzegorza był to już siedemnasty ligowy występ w tym sezonie, w tym 15. w którym zaliczył pełne 90 minut. Pogoń zajmuje w tabeli szóste miejsce ze stratą sześciu punktów do miejsca premiowanego awansem, jednocześnie mając do rozegrania o jedno spotkanie więcej niż zajmujący pierwsze dwie pozycje Chojniczanka i GKS Katowice. Już w środę w zaległym spotkaniu siedlczanie zmierzą się ze Stalą Mielec.

Szymon Lewicki pojawił się na murawie po przerwie meczu Podbeskidzia z Olimpią Grudziądz. Gospodarze przegrywali w tamtym momencie 0:1. Ostatecznie gościom z Grudziądza udało się zdobyć jeszcze 2 bramki w końcówce i wysoko wygrać mecz. Podbeskidzie przekonuje się, że szybki powrót w szeregi ekstraklasy nie będzie łatwym zadaniem. Podopieczni Jana Kociana zajmują obecnie 11. miejsce w tabeli z przewagą zaledwie 3 punktów nad miejscem barażowym.

TABELA I LIGI

Olimpia Zambrów bezbramkowo zremisowała z GKS-em Bełchatów, a w meczu wystąpiło dwóch zawodników wypożyczonych z Arki. Jakub Bach rozegrał cały mecz, a Sebastian Szerszeń rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i został zmieniony w 78. minucie. Olimpia zajmuje 10. miejsce w tabeli.

W spotkaniu Błękitni - Gryf na boisku mogli stanąć naprzeciw siebie Mateusz CzapłyginDawid Tomczak. Mateusz nie znalazł się jednak w kadrze meczowej z powodu naciągnięcia mięśnia. Obecnie walczy o powrót do pełni sił na ostatni mecz w tym roku, w którym Błękitni zmierzą się z Legionovią. W barwach Gryfa wystąpił Dawid Tomczak, który jednak nie będzie zbyt miło wspominał tego spotkania. Gryf uległ rywalowi aż 1:6, a Dawid został zmieniony w 90. minucie. Błękitni są na 5. miejscu w tabeli, a Gryf znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Adam Wolak (Olimpia Elbląg) pojawił się na boisku w 88. minucie meczu z Rakowem Częstochowa. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała z liderem II ligi, i było to już jedenaste spotkanie w którym piłkarze z Elbląga podzielili się punktami. Po zdobyciu jednego oczka Olimpia zajmuje 9. miejsce w tabeli.

TABELA II LIGI

Na poziomie III ligi doszło do spotkanie w czubie tabeli pomiędzy dwoma drużynami, w których występują wypożyczeni. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (2. miejsce) zremisowała u siebie 2:2 z Lechią Tomaszów Mazowiecki (3. miejsce). Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał tradycyjnie Tomasz Wojcinowicz, a po przeciwnej stronie stanął Dawid Kędra, który także zaliczył 90 minut.

Kamil Kotkowski po 4. meczach z rzędu z czystym kontem tym razem wpuścił 3 gole, ale jego koledzy z Sokoła Ostróda zaaplikowali rywalom aż siedem, pokonując w hokejowym stylu Concordię Elbląg.

TABELA III LIGI, GRUPY I

W grupie II słabiej wiedzie się trójce wypożyczonej do KS-u Chwaszczyno. Drużyna Patryka Regulskiego, Błażeja NicińskiegoMaksymiliana Hebla doznała trzeciej porażki z rzędu, przegrywając 2:4 na wyjeździe z Elaną Toruń. Hebel zagrał cały mecz i zdobył drugą bramkę dla gości, całe spotkanie zagrał też Regulski, a Niciński pojawił się na placu gry w 80. minucie.

TABELA III LIGI, GRUPY II

Daniel Lisowski wszedł na boisko w drugiej części meczu, kiedy jego Anioły Garczegorze przegrywały już z Gryfem Słupsk 0:2. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania. W najbliższą niedzielę Anioły podejmą u siebie Cartusię.