Konrad Jałocha trafił do Arki przed sezonem 2015/16, w ramach wypożyczenia z Legii Warszawa. Zadebiutował w meczu I rundy Pucharu Polski z Pogonią Siedlce, wygranym przez Arkę u siebie 4:1. W tamtym sezonie rozegrał jeszcze 33 ligowe mecze i był podstawowym zawodnikiem drużyny, która awansowała do ekstraklasy. Wtedy też zanotował swoją najdłuższą serię bez wpuszczonej bramki. Od 77. minuty meczu z Zagłębiem Sosnowiec (21. kolejka) do 56. minuty spotkania z GKS-em Bełchatów (26. kolejka) żaden z piłkarzy rywali nie znalazł na niego sposobu. W skład tej serii wchodzą więc 4 pełne mecze z rzędu z czystym kontem (Wigry, MKS Kluczbork, Pogoń Siedlce, Miedź Legnica).

W obecnych rozgrywkach Konrad ma już na koncie 16 meczów na poziomie ekstraklasy, w których 7 razy zachowywał czyste konto. Mecz z Niecieczą był jego 50. występem w żółto-niebieskich barwach. W tym czasie zobaczył jedną żółtą kartkę i zaliczył jedną bramkę samobójczą. Pozostałe najważniejsze statystyki poniżej. W nawiasie po liczbie meczów, liczba meczów w pierwszym składzie.