Arka Gdynia - CFR Cluj 1:2 (Hofbauer 66' - Šorša 10', Omrani 15')

Arka:
I połowa: Konrad Jałocha - Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Krzysztof Sobieraj. Adam Marciniak - Marcus da Silva, Michał Nalepa, Yannick Sambea, Paweł Wojowski - Mateusz Szwoch - Rafał Siemaszko
II połowa: Pāvels Šteinbors - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Przemysław Stolc, Marcin Warcholak - Luka Zarandia, Antoni Łukasiewicz, Miroslav Božok, Adrian Błąd - Dominik Hofbauer - Dariusz Formella

CFR Cluj: Mihai Mincă - Tiago Lopes (62' Andrei Peteleu), Ionuț Larie, Răzvan Horj (62' Tomislav Gomelt), Camora - Tomislav Šorša, Ciprian Deac (62' Laurențiu Rus), Filipe Nascimento, Bryan Nouvier, Juan Carlos (62' Claudiu Bumba) - Billel Omrani (62' Dan Roman)

We wtorkowe popołudnie w Limassolu rozpoczęło się pierwsze spotkanie podczas zgrupowania Arki na Cyprze. Przeciwnikiem rumuńskie CFR Cluj, czyli zdobywca pucharu Rumunii, o którym szerzej pisaliśmy w tym miejscu.

Rywale Arki dość szybko otworzyli wynik zdobywając pierwsza bramkę w 10. minucie. Camora dośrodkował w pole karne, a do piłki doszedł Tomislav Šorša, który znalazł drogę do bramki Jałochy. Pięć minut później było już 0:2, a bramkę zdobył francuski napastnik Billel Omrani. Były zawodnik Marsylii wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Juana Carlosa. Arka nie potrafiła w pierwszej połowie odpowiedzieć na trafienia rywali. Żółto-niebiescy w pierwszych 45. minutach wykonywali dwa rzuty rożne, ale i one nie przyniosły zagrożenia pod bramką golkipera gości.

W drugiej połowie na placu gry zobaczyliśmy drugą jedenastkę Arki. Po raz pierwszy w składzie pojawił się pozyskany niedawno Luka Zarandia, a w ataku próbowany był Dariusz Formella. Rywale dokonali pięciu roszad w 62. minucie meczu. Starania Arkowców o zdobycie kontaktowej bramki powiodły się w 66. minucie, kiedy Dominik Hofbauer trafił do siatki z bliskiej odległości. Austriak dobił uderzenie Michała Marcjanika po rzucie rożnym dla Arki, wykonywanym przez Adriana Błąda. Do wyrównania nie udało się już doprowadzić. Arkowcy przegrali ze zdobywcą pucharu Rumunii jedną bramką.

W piątek kolejny sparing. Tym razem Arka zmierzy się z litewskim Atlantasem Kłajpeda.