Arka Gdynia - Atlantas Kłajpeda 2:0 (Božok 39', Sołdecki 59')

Arka:
I połowa: Pāvels Šteinbors - Tadeusz Socha, Przemysław Stolc, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Adrian Błąd, Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Miroslav Božok - Dominik Hofbauer - Dariusz Formella
II połowa: Arkadiusz Moczadło - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Dawid Sołdecki, Adam Marciniak - Dariusz Formella (65' Przemysław Stolc), Yannick Sambea, Andrij Waceba, Paweł Wojowski - Mateusz Szwoch - Mateusz Węsierski

Atlantas:

O 14:00 Arka zmierzy się z Atlantasem Kłajpeda. Będzie to trzeci tej zimy, a drugi na Cyprze sparing żółto-niebieskich. W meczu z czwartą drużyną ligi litewskiej nie wystąpią Konrad Jałocha, Luka Zarandia i Rafał Siemaszko. Jak poinformował klub na Twitterze, dwóch ostatnich zabraknie z powodu "lekkiego przeciążenia". Szansę występu mogą więc otrzymać zawodnicy, których zabrakło w sparingu z CFR Cluj - Arkadiusz Moczadło, Andrij Waceba i Mateusz Węsierski. Więcej o piątkowym rywalu Arki w naszej zapowiedzi.

Na początku meczu obu drużynom brakowało dokładności bliżej pola karnego rywali,a piłkarze Atlantasu dawali się złapać na spalonym. Arkowcy wykonywali w pierwszej połowie kilka rzutów rożnych, które jednak nie przyniosły efektu w postaci bramki. W 39. minucie Arka przeprowadziła skuteczną akcję i wyszła na prowadzenie. Dominik Hofbauer posłał prostopadłą piłkę do Miroslava Božoka, a kapitan Arki nie miał problemów z wykończeniem akcji. Pierwsza część meczu zakończyła się minimalnym prowadzeniem Arki.

Grzegorz Niciński zdecydował, że na początku drugiej połowy na boisku pozostanie Dariusz Formella. Dołączyło do niego 10 nowych zawodników, w tym nie grający w pierwszym sparingu Arkadiusz Moczadło, Andrij Waceba i Mateusz Węsierski. W 59. minucie Arka uzyskała dwubramkowe prowadzenie. Mateusz Szwoch wrzucił piłkę na głowę Dawida Sołdeckiego, który z bliskiej odległości trafił do siatki. Arka miała dużą przewagę, wykonywała jeszcze kilka stałych fragmentów gry, ale wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Arkowcy pokonali 2:0 Atlantas. Kolejny zaplanowany sparing to mecz z FK Čukarički, który ma odbyć się w niedzielę.