Przemek, mocno się denerwowałeś oczekiwaniem na testy medyczne itd.? Chwilę czekałeś w sumie na ten podpis na kontrakcie.

Nie, podczas badań się nie denerwowałem. W ostatnim roku grałem dużo, kiedyś faktycznie była jakaś historia, ale po co wracać, czasu się nie cofnie. Żyjemy dalej. Propozycję kontraktu miałem już wcześniej na mailu, chodziło naprawdę o szczegóły i jaką formę ma przyjąć, ale to bardziej sprawy logistyczne.

Nie jesteś zawiedziony długością kontraktu?

Nie, jest taka sytuacja jaka jest i w pełni to rozumiem Na razie są cele, a potem zobaczymy co będzie latem.

Josip Barisić wspominał, że został fajnie przyjęty, a jak ciebie przyjęto? Masz o tyle przewagę, że znasz choćby Miro Bożoka i trenera Nicińskiego.

Ja też zostałem przyjęty bardzo dobrze, atmosfera w drużynie jest przyjazna, także liczę na spokojne wejście do drużyny. Jakiś tam mały plus mam, że faktycznie z niektórymi chłopakami już grałem, a innych znam też z boisk. Trener Niciński w chwili obecnej to oczywiście dla mnie trener.

Z Kazachstanu ludzie znają tylko FK Astana z Ligi Mistrzów chyba, a jak wygląda twoim zdaniem cała liga kazachska, bo trochę jest chyba lekceważona?

No dla nas jest to wschód, egzotyka i utarł się jakiś stereotyp. Poziom jest bardzo wyrównany, także jeśli polska drużyna trafi na kazachską, w mojej opinii czeka nas po prostu wyrównany mecz bez faworyta. A w tym sezonie radzę zwrócić uwagę na Kajrat Ałmaty, według mnie to oni są faworytem.

Jakie masz nadzieje związane z powrotem do Arki po 7 latach? To dość symboliczna liczba. Z jednym masz spokój, bo jest już miesiąc po świętach. Z choinkami spokój, na Wielkanoc najwyżej święconki ?

Tak naprawdę choinki w Białymstoku nigdy nie rozbierałem, było to trochę na potrzebę chwili wykorzystane. Może kiedyś będzie okazja powiedzieć więcej. W Gdyni chcę się cieszyć każdym dniem, a w Arce koncentruję się tylko na najbliższym meczu. Mam parę wyzwań przed sobą.

Czy dowiedziałeś się już kiedy Pucha rodzi?

Ha ha, kiedy Pucha rodzi nie wiem niestety. Z wyglądu wypadałoby, że może być lada chwila! :)

Rozmawiał Niko