W meczu derbowym kapitan Adam Marciniak rozegrał swój setny mecz w barwach Arki.

Marciniak trafił do Gdyni przed sezonem 2016/17, gdy żółto-niebiescy wrócili do ekstraklasy. Zadebiutował 22 lipca 2016, w wygranym 3:0 meczu 2. kolejki ekstraklasy z Wisłą Kraków, w którym pojawił się na boisku w 72. minucie. W swoim drugim występie, w wyjazdowym spotkaniu I rundy Pucharu Polski z Romintą Gołdap, zdobył swoją pierwszą bramkę. W rozgrywkach 16/17 strzelił jeszcze dwa gole - oba w wygranym 3:1 meczu z Legią na Łazienkowskiej. Rozegrał pełne 120 minut w wygranym finale Pucharu Polski.

W kolejnym sezonie lewy obrońca pojawiał się na boisku łącznie 35 razy. Oprócz meczów ekstraklasy, zagrał również w Pucharze Polski, dwumeczu Ligi Europy i Superpucharze Polski, który wraz z Arką zdobył. Z kolei w obecnym sezonie Marciniak ma na koncie już 29 występów i kolejne zdobyte trofeum - drugi Superpuchar Polski. Pełni też rolę kapitana drużyny.

Łączny bilans występów Adama w Arce to 100 meczów i 5 goli. Niedawno Marciniak przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2021 roku.