Runda jesienna sezonu 09/10 to duże wyzwanie dla kibiców Arki Gdynia. Od początku sierpnia do połowy grudnia arkowcy rozegrają aż 9 ligowych meczów wyjazdowych, a należy pamiętać, że do tego mogą dojść nawet dwa mecze Pucharu Polski. Przedstawiamy raport dotyczący sektorów gości.
1-2 sierpnia: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia: Sektor gości w Gdańsku został "przetestowany" przez arkowców całkiem niedawno i wydaje się on być w dobrym stanie. Wejście do klatki na Traugutta przebiega sprawnie, a i jej pojemność jest całkiem spora. Przypomnijmy, że 25 kwietnia zmieściło się w niej bez większych problemów 650 kibiców Arki Gdynia. Problemy wokół meczu derbowego stwarzają ci co zawsze, co jest związane z odbywającym się w tym samym czasie Jarmarkiem Dominikańskim. Na panewce spaliły również próby przeniesienia meczu do Gdyni, bo w tym czasie odbywa się Beach Party, a zgody nie wydała również spółka Ekstraklasa. Rozmowy trwają, ale szanse na ich pozytywne zakończenie są nikłe.
15-16 sierpnia: Ruch Chorzów - Arka Gdynia: Ruch po dłuższej przerwie powraca na obiekt przy ulicy Cichej. W najbliższych dniach ma zostać wydana przez policję decyzja o możliwości organizowania imprez masowych.
29-30 sierpnia: Zagłębie Lubin - Arka Gdynia: Zagłębie po roku przerwy powraca do ekstraklasy i ponownie zagra z Arką, ale po raz pierwszy na nowym stadionie - Dialog Arena. Dopiero pod koniec roku zostanie on oddany w całości do użytku, ale nie przeszkadza to w niczym, by w sektorze gości zasiadła spora grupa kibiców znad morza. Ostatnie wyjazdy Arki do Lubina nie były zbyt imponujące, więc jest dobra okazja ku temu by pokazać się tym razem u naszych Przyjaciół z dobrej strony. Sektor gości liczy około 800 miejsc, więc biletów powinno wystarczyć spokojnie dla wszystkich chętnych.
12-13 września: ŁKS/Cracovia - Arka Gdynia: Po przerwie reprezentacyjnej kolejny wyjazd, który jednak stoi pod znakiem zapytania. W przypadku pozostania w lidze Łódzkiego KS ten wyjazd nas z pewnością ominie, bo nie wygląda na to, by sektor gości w Łodzi miał zostać otwarty. W przypadku wyjazdu na Cracovię może być podobnie, ponieważ Pasy nie będą raczej grać jesienią na swoim stadionie, w miejscu którego powstaje nowy obiekt.
26-27 września: Polonia Bytom - Arka Gdynia: Kolejna w ciągu pół roku okazja do odwiedzenia Bytomia. Wszyscy na pewno doskonale pamiętają świetną atmosferę, która panowała podczas majowego meczu i wspaniałe przyjęcie, które przygotowali fani Królowej Śląska. Niestety jesienią nie będziemy mieli okazji się odwdzięczyć, ale na pewno wielu kibiców z Gdyni ponownie odwiedzi ulicę Olimpijską i zasiądzie w znanym nam już sektorze betonowym.
17-18 października: Korona Kielce - Arka Gdynia: Następny niezwykle ciekawy wyjazd. W Kielcach byliśmy ostatnio ponad dwa lata temu, a w sektorze gości wówczas nowo oddanego do użytku stadionu zasiadło ponad 400 Arkowców. Sektor gości ma pojemność blisko 800 miejsc, na większą liczbę z naszej strony realnie patrząc nie ma szans i zapewne wszyscy chętni się zmieszczą. Warto pamiętać, że przed wejściem na stadion należy oddać do depozytu nawet paski od spodni, a ochrona jest bardzo dokładna i ślamazarna.
7-8 listopada: GKS Bełchatów - Arka Gdynia: W Bełchatowie również byliśmy wiosną w ramach meczu przedostatniej kolejki. W nowym sektorze gości na bełchatowskim stadionie stawiło się ponad 130 Arkowców i tę liczbę wypadałoby poprawić. Sektor gości znajduje się na końcu prostej pod dachem, a zmieści się tam na pewno minimum 400 osób.
21-22 listopada: Piast Gliwice - Arka Gdynia: W Gliwicach nastąpiła zmiana i w tej rundzie Piast przyjmuje kibiców gości do klatki, a nie.. za płot. Dla fanów drużyn przyjezdnych przeznaczone zostanie 200 wejściówek, co stanowi 5% pojemności stadionu.
12-13 grudnia: Legia Warszawa - Arka Gdynia Na Łazienkowskiej w najlepsze trwa budowa nowego stadionu, więc Arkowcy skończą swoją rundę wyjazdową już w listopadzie.
Źródło: własne