Wyborcza Trójmiasto

Problematyczna murawa Górnika

Wydawało się, że epopeja o sztucznej murawie na stadionie w Gdyni już nie wróci. Tymczasem o zdrowie drżą piłkarze Górnika, a trener Arki tłumaczy, że kontuzje jego piłkarzy nie mają z nawierzchnią nic wspólnego.

- Odbyliśmy dwa treningi na sztucznej nawierzchni Walki Zabrze - mówi Bogdan Zając, drugi trener Górnika. - W sobotę okaże się, czy to mało, czy dużo, bo wiele klubów trenuje tydzień czy dwa, a ta guma jednak wchodzi w nogi zawodników. Sztuczna murawa sprawia, że piłka po koźle wyprawia różne cuda, nieraz siada albo przyspiesza. Jeśli dojdzie do tego deszcz, to trzeba być mocno skoncentrowanym, by nie popełnić prostego błędu.

 

Przegląd Sportowy

Norbert Witkowski ma patent na Górnika w Gdyni. Kapitan Arki przeciwko tej drużynie grał trzy razy w ekstraklasie przed własną publicznością i ani razu nie dał się pokonać.

 

Po raz pierwszy w tym sezonie w meczowej „18" znaleźli się Ante RozićWojciech Wilczyński, którzy w okresie przygotowawczym leczyli kontuzję.

 Ostatnie bilety na mecz zostały sprzedane już w środę. Pojemność trybun na Narodowym Stadionie Rugby to zaledwie 3015 miejsc.

 Arka jest faworytem bukmacherów. Unibet zwycięstwo gdynian wycenił na 2,40. Kurs na wygraną Górnika wynosi 2,90.

Dziennik Bałtycki 

Arka po raz pierwszy w tym sezonie zagra w Gdyni, a podejmie zespół Górnika Zabrze. Ten mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 19.15 i  również będzie do obejrzenia w Orange Sport. Spotkanie sędziować będzie Szymon Marciniak z Płocka. Nowym piłkarzem żółto-niebieskich został Giovani Duarte, który podpisał dwuletni kontrakt. Piłkarz w sobotę na pewno jednak nie zagra. Duarte poleciał do Holandii starać się o wizę pracowniczą. Gdyński klub ma już certyfikat i pozwolenie na pracę nowego zawodnika. Działacze Arki nie wykluczają kolejnych transferów jeszcze przed końcem sierpnia. Za to szansę debiutu w żółto-niebieskich barwach będzie miał Ante Rozić, który wyleczył kontuzję i znalazł się w kadrze na mecz z Górnikiem.