Flota Świnoujście - GKS Bełchatów 1:1 (Wrzesień 62' - Renusz 57')

60 kibiców z Bełchatowa, którzy zdecydowali się na odwiedzenie wyspy Uznam, musiało przełknąć gorycz remisu ze słabo grającą ostatnio Flotą. Na 1:0 gości wyprowadził pochodzący z Władysławowa Michał Renusz, któremu pomógł rykoszet. Kilka minut później wyrównał młody Mateusz Wrzesień, dla którego to pierwszy gol w seniorskiej karierze. Stadion w Świnoujściu świecił na tym meczu pustkami - gospodarze prowadzą bojkot domowych meczów Floty.

Dolcan Ząbki - Kolejarz Stróże 1:1 (Matuszek 47' - Majchrzak 4')

Do sporej niespodzianki doszło w Ząbkach, gdzie punkty faworytowi urwał Kolejarz. Ósmą asystę na konto zapisał najlepszy w tej specjalności w I lidze Wojciech Trochim.

Miedź Legnica - Termalica Nieciecza 2:0 (Szczepaniak 37', Łuszkiewicz 61')

Trwa niesamowita passa Miedzi i w niesamowity sposób wyszła ona w tym meczu na prowadzenie. Bramka padła po wrzucie piłki z autu. Nikt nie przeciął ani nie przedłużył piłki, a Szczepaniak uderzył ją bezpośrednio po wyrzucie Łuszkiewicza. W drugiej połowie sytuacja się odwróciła. Podawał rozgrywający bardzo dobre zawody Szczepaniak, a do bramki skierował piłkę Łuszkiewicz. Młody napastnik Miedzi to odkrycie ostatnich tygodni. Nowy trener Niecieczy zaliczył solidny falstart.

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 2:2 (Badaljan 66', Mójta 88'k - Krzywicki 17', 24')

Na listę strzelców dwukrotnie w nietypowy sposób wpisał się płocki wieżowiec - Marcin Krzywicki. Najpierw po koszmarnym błędzie Marcina Cabaja strzelił z dwóch metrów... plecami, a kilka minut później zabrał bramkę Januszowi Dziedzicowi, dobijając lecącą do bramki piłkę z odległości pół metra. Sandecja ambitnie grała do końca i wyrównała w ostatnich minutach po bardzo dyskusyjnym rzucie karnym. Do Nowego Sącza dotarło kilkudziesięciu "Nafciarzy".

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 (Goncerz 71' 90' - Lech 15')

Walcząca do końca "Gieksa" dopięła swego dzięki bramkom rezerwowego Grzegorza Goncerza i zrównała się punktami z liderem. Bukowa to twierdza nr 1 w pierwszej lidze. GKS zdobył u siebie 22 punkty w 8 meczach. Tym bardziej dziwi przeciętna frekwencja, która była o ponad 1500 widzów niższa niż w Gdyni. Na spotkaniu zameldowała się spora, dwustuosobowa, grupa fanów z Olsztyna.

ROW Rybnik - Puszcza Niepołomice 0:1 (Janik 23')

Gol dla gości padł w niemal identyczny sposób jak pierwsza bramka dla Chojniczanki. Piłka po rykoszecie wpadła lobem za plecy bramkarza ROW-u. W ten sposób Puszcza niespodziewanie wywiozła komplet punktów z Rybnika i odbiła się od dna. Na razie punktowego, bo nie wystarczyło to jeszcze do opuszczenia 18. lokaty.

Okocimski Brzesko - GKS Tychy 0:0

Mecz się odbył. Podobno były jakieś strzały, sytuacje, ale to raczej klasyczny mecz walki dwóch pierwszoligowych drużyn z aspiracjami utrzymania się w I lidze. Zwraca uwagę passa 4 meczów bez straty gola podopiecznych Jana Żurka.

Górnik Łęczna - Olimpia Grudziądz 2:1 (Sasin 43', Zwoliński 55' - Ruszkul 56')

W meczu na szczycie lepsi Górnicy z Łęcznej, ale goście do samego końca walczyli o remis. Bohaterem Łęcznej autor dwóch asyst Grzegorz Bonin, który jest ostatnio chyba w życiowej formie. Niedawno jak chciał objeżdżał Piotra Tomasika, tym razem podobny los spotkał lewego defensora Olimpii Marcina Woźniaka. Goście zobaczyli cztery żółte kartki, ale nikt z ukaranych nie wypadł na mecz z Arką.