Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia 0:1 (Sulewski 86')

Chojniczanka: Rafał Misztal - Daniel Chyła, Norbert Jędrzejczyk, Błażej Jankowski (73' Arkadiusz Mysona), Robert Bednarek - Adam Duda (46' Marek Gancarczyk), Jakub Mrozik M, Krystian Feciuch, Paweł Iwanicki - Andrzej Rybski - Tomasz Mikołajczak

Arka: Michał Szromnik M - Mateusz Cichocki, Krzysztof Sobieraj, Kamil Juraszek, Paweł Oleksy - Tomasz Kowalski (68' Robert Sulewski M), Radosław Pruchnik, Maciej Koziara M (17' Tomasz Jarzębowski), Paweł Wojowski M (77' Marcin Radzewicz) - Michał Szubert, Bartosz Ślusarski

Żółte kartki: Jankowski, Gancarczyk (Chojniczanka) - Kowalski, Szubert, Oleksy (Arka)

Czerwona kartka: Sobieraj, 10 min. (Arka)

Trener Piotr Rzepka był zmuszony do przemeblowania środka pola. W miejsce kontuzjowanego Mateusza Szwocha i pauzującego za czerwoną kartkę Michała Rzuchowski do składu wskoczyli 17-letni Maciej Koziara oraz doświadczony Radosław Pruchnik. Na prawej flance Adriana Budkę zastąpił Tomasz Kowalski. Obrona i atak w dokładnie tym samym składzie co w środę. W barwach gospodarzy grający niegdyś w Arce Bednarek. Za wartość ofensywną gry Chojniczanki odpowiadają Rybski oraz skuteczny ostatnio Mikołajczak.

Początek spotkania toczony był w sennej atmosferze. Oba zespoły próbowały dłuższymi podaniami stworzyć szybko zagrożenie, ale było w tym dużo niedokładności. W 8 minucie dwójkową akcję przeprowadzili nasi napastnicy, wszystko skończyło się na Jankowskim. Niestety, minutę później nastąpiło nieszczęście Arki. Nasz zespół szykował się do bronienia stałego fragmentu, gdy na boisko upadł Jankowski. Sędzia dostrzegł uderzenie łokciem Sobieraja i usunął go z boiska! Dla "Sobiego" oznacza to ni mniej ni więcej, tylko koniec sezonu. W efekcie, trener był zmuszony za młodego Koziarę wstawić Jarzębowskiego. Po chwili groźnie zaatakowali gospodarze. Do piłki dopadł Iwanicki, którego ofiarnym wślizgiem zatrzymał Kowalski. Gospodarze osiągnęli przewagę, ale Arka próbowała się odgryźć. W 25 minucie do strzału głową doszedł Szubert, ale nieczysto uderzył i piłka minęła bramkę. Po przerwie na uzupełnienie płynów szansę mieli gospodarze. Z rogu dośrodkował Mrozik, strzał Jędrzejczyka głową poszybował obok bramki. W 34 minucie próbował Iwanicki. Szromnik poradził sobie na raty z jego uderzeniem. Dwie minuty później znów szansę miał Szubert, ale nie wykorzystał dobrej centry Wojowskiego. Tuż przed przerwą próbował, także bez efektu, aktywny dzisiaj Duda.

Na drugą połowę gospodarze wyszli bez wypożyczonego z Lechii Dudy. W jego miejsce pojawił się doświadczony Gancarczyk. W 48 minucie mogło być 1:0. Feciuch zagrał piłkę wzdłuż bramki Arki, gdzie na wślizgu minimalnie spóźniony jechał Rybski. W 54 minucie na bramką gospodarzy ruszył Kowalski. Akcję zakończył jednak niecielnym strzałem zza pola karnego. Pierwszy kwadrans drugiej odsłony był wyrównany. Arkowcy znów dobrze radzili sobie w osłabieniu, mądrze się broniąc i wyprowadzając sporadyczne kontry. W 67 minucie Kowalski groźnie dośrodkowywał do Szuberta, ale Jędrzejczyk nie popełnił błędu. Po chwili "Kowala" zastąpił Sulewski. W 75 minucie Chojniczanka szybko rozegrała rzut rożny. Z piłką w pole karne wbiegł Iwanicki. Uderzenie zatrzymało się dopiero na bocznej siatce. Dwie minuty później jeszcze groźniej było po strzale Gancarczyka, który trafił w słupek! Po drugiej stronie boiska próbował Szubert. Zbyt lekko by zaskoczyć Misztala. Końcówka meczu to cios za cios. W 83 minucie Szubert ładnie poszukał Radzewicza. Na posterunku po strzale "Radzy" był jednak Misztal. W rewanżu mocno na bramkę uderzył Iwanicki i Szromnik z problemami poradził sobie z tą piłką. Walcząca niesamowicie ambitnie w dziesięciu Arka dopięła swego w 86 minucie! Lewą flanką przedarł się Ślusarski, podał do Radzewicza, a ten zagrał piłkę wzdłuż bramki. Do odbitej przez Misztala piłki dopadł Sulewski i potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi! Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale byli dzisiaj wyjątkowo nieskuteczni. Arka tym samym ponownie wygrywa, grając niemal cały mecz w osłabieniu. Coś niesamowitego! Wielkie brawa dla zawodników za wolę walki i charakter.